
Hölgyi tea orbáncfűvel ciszták, mióma, endometriózis esetére – 60g
3750 Ft
62,5 Ft / g
A Hölgyi tea ciszták, (petefészek ciszta, csokoládéciszta, endometriózis, PCOS, mellciszta, hüvelyciszta és egyéb hormonérzékeny nőgyógyászati ciszta) mióma, petevezeték elzáródás esetén javasolt. A Hölgyi teakeverék görcsoldó, gyulladáscsökkentő hatása mellett hatékonyan elősegítheti a nők gyógyulását a fenti elváltozások esetén. A Hölgyi tea alap változata orbáncfűvel készül. Az orbáncfű miatt bármilyen gyógyszer bevétele és a tea fogyasztása között teljen el legalább két óra! FIGYELEM! Hormon tartalmú gyógyszer, antibiotikum, orális fogamzásgátló, vérhígító (véralvadásgátló) vagy pánikbetegségre szedett gyógyszer szedésekor a Hölgyi tea aranyvesszőfű virágos változatát javasoljuk, így ezen gyógyszerek mellett is biztonsággal iható a Hölgyi tea.
60 g
3 darabtól | 6 darabtól | 9 darabtól |
---|---|---|
A Hölgyi tea ciszták, (petefészek ciszta, csokoládéciszta, endometriózis, PCOS, mellciszta, hüvelyciszta és egyéb hormonérzékeny nőgyógyászati ciszta) mióma, petevezeték elzáródás esetén javasolt.
Figyelem! A gyógynövényes teák, teakeverékek a szervezet testi-lelki öngyógyító- és harmonizáló folyamatait segíthetik elő, ám az orvosi vizsgálatokat, ellátást és az esetleges gyógyszeres kezelést nem helyettesíthetik.
Rigó István fitoterapeuta életmódtanácsai hölgyeknek ciszta, mióma, endometriózis esetén:
1. Életmódtanácsok
Ideje elzárnunk a külső ösztrogén csapokat, mert idővel az ösztrogén dominancia miatt a petesejt nem tud kipattanni, besül a petefészekbe és cisztásodás alakul ki. Ez sok hölgyet meddővé tehet, mert a sok ösztrogén egy idő után “kiégeti” a petefészket.
1.1. Ételek, italok – Kerüljük az ösztrogén bombákat
Túl sok az ösztrogén a szervezetben, ezért nem ajánlatos bevinni még pluszban.
- Kerüljék: cickafarkfüvet, cickafark virágot, komlót, ürömfüvet, lucernát, poloskavészt, lóhere virágot és gránátalmát, mert ezek fitoösztrogénekben gazdag, illetve fitoösztrogén tartalmú gyógynövények.
- Hormonérzékeny nőgyógyászati daganatra való hajlam esetén kerüljék a természetes ösztrogén bombákat vagy az ösztrogénhez hasonló tartalmú gyógynövények használatát!
- Érdemes abbahagyni az ösztrogénszerű anyagokat tartalmazó gyógynövények és fűszernövények használatát: ánizs, édeskömény, cickafarkfű és a cickafark virága, lenmag, szója, orvosi zsálya.
- A propolisz serkenti a szervezet ösztrogén termelését. Bár számos jótékony hatása van, ezért mégis kerülendő.
- Ösztrogén túlsúlynál, ciszták (mell ciszta, hüvely ciszta, csokoládé ciszta “csoki ciszta”(endometriózisos ciszta), petefészek ciszta, policisztás ovárium (petefészek) szindróma: PCOS, mióma, endometriózis, illetve egyéb jóindulatú vagy rosszindulatú onkológiai daganatok esetén érdemes tartózkodni az ösztrogén tartalmú vagy az ösztrogénhez hasonló anyagokat tartalmazó gyógynövények és fűszernövények használatától!
1.2. Barátcserje alkalmazását is érdemes kerülni!
A barátcserje alkalmazását is érdemes kerülni, krém formájában is. A barátcserje kivonatokat javasolják nőgyógyászati problémák kiegészítő terápiájaként – ez előttem is ismert. Kutató, akadémikus orvoslásunk a barátcserjét premenstruációs szindrómák esetén (PMS) görcsök, fájdalmak enyhítésére, rendszertelen menstruáció és fájdalmas mellfeszülés tüneteinek enyhítésére javasolja. Bizonyítást nyert az is, hogy a barátcserje prolaktinszint-csökkenést eredményez. A prolaktin az agyalapi mirigyben – hipofízis- képződő, a nők tejmirigyének kiválasztását fokozó hormon. A barátcserje kivonata “gyenge ösztrogénreceptor-affinitást” is mutat, ennek azonban terápiás szempontból feltehetőleg nincs jelentősége.
Jelenlegi ismereteink alapján a ciszta, PCOS, miómák és/vagy endometrikus elváltozások testi háttér okaként ún. ösztrogéndominancia húzódik meg és a barátcserje affinitása arra irányul, hogy ösztrogént kössön meg a szervezetben, illetve ennek következtében az ösztrogén hatását közvetítse, így én nem javaslom a barátcserje alkalmazását hormonérzékeny nőgyógyászati elváltozások esetén!
Egyéb lehetséges mellékhatás és ellenjavallat: A barátcserje alkalmazása mell- és pajzsmirigydaganat, valamint várandósság és szoptatás idején ellenjavallt. Ritka esetekben allergiát és intenzívebb menstruációs vérzést okozhat.
1.3. Tisztítószerek, szépítőszerek, műanyag, klóros víz
A legújabb kutatások szerint ciszta, mióma, így a petefészek cisztásodás, PCOS (policisztás ovárium szindróma), mell- vagy hüvely ciszták, endometriózis (endometrikus elváltozások) testi okainak hátterében a túl sok ösztrogén áll!
Mostanra már generációs probléma a rengeteg ösztrogén, hiszen már általános iskolás korban a kislányoknak, egyre korábban megérkezik az első menstruációja. Ami idáig vezetett: a környezetből bevitt sok-sok ún. xenoösztrogén.
- Érdemes abbahagyni a Domestos, a köröm– és hajlakkok használatát.
- Műanyag üvegből egyre kevesebbet igyanak, mert fitátok kerülnek be a szervezetbe, amik az ösztrogén túlsúlyt tovább növelik.
- A klóros csapvizet szűrjék, amiből elég a klórt kiszűrni, mert ez a mikroelem szintén tovább növeli a “szerelemhormon” (ösztrogén) jelenlétét a testükben.
- A testápolók és a szappanok felülvizsgálata is hasznos. A bőr – mivel nagy felület – zuhanyzáskor, ezen keresztül is bejut a klór.
2.1. Hölgyi tea
2.1. Adagolás
NAPI 2 bögrével igya a Hölgyi teát alapteakúra három hónapon keresztül (ez 6 zacskó Hölgyi tea):
- Mióma esetén – méretétől függetlenül
- Adenomiózis esetén
- Mellciszta esetén – méretétől függetlenül
- 5 cm-nél nagyobb petefészekciszta esetén
- PCOS (policisztás ovárium szindróma) esetén
- Endometriózis, csokoládéciszta, dermoidciszta esetén – méretétől függetlenül
- Petevezeték elzáródás illetve
- Szurkáló érzés vagy görcsök esetén görcsoldó hatása miatt.
- Babatervezés, természetes fogantatás elősegítéseként.
- Hüvelyciszta, bartholin-mirigy ciszta esetén
- Nőgyógyászati polipok és méhnyaki, méhszáji elváltozások esetén.
- Főétkezések előtt éhgyomorra, negyed órával!
- A palástfű teából elegendő a 15-26. napok között egy bögrével inni.
NAPI 1 bögrével igya három havi alapteakúrában (ez 3 zacskó Hölgyi tea):
- Petefészekciszta esetén, ami 5 cm-nél kisebb és nem okoz görcsöket, szúró, nyilalló fájdalmat.
2.2. A teakeverék elkészítése
1 csapott evőkanál teafüvet 3 dl vízzel forrázni, 10 percig lefedni, majd leszűrni.
Reggel éhgyomorra vagy bármely főétkezés előtt legalább 15 perccel igya. 1-3 bögre/nap.
Összetevők változó arányban: apróbojtorján-, szurokfű-, orbáncfű- és palástfű virágos hajtás, borsmenta- és citromfűlevél, körömvirág.
2.3. PALÁSTFŰ TEA – Hölgyi tea mellé kiegészítő tea
Nőgyógyászati daganatok és elváltozások (ciszta, mióma, endometriózis) esetén a Hölgyi tea mellé még palástfű teát igyanak! Ezt nem minden nap, hanem csak a ciklus 15. napjától a 26. napjáig 17 és 19 óra között a vesemeridián maximális szervórájában érdemes inni. A palástfű teából is forrázatot készítünk.
A palástfű tea elkészítése, adagolása: 1 evőkanál palástfüvet leforrázunk 3 dl forrásban lévő vízzel, fedő alatt 10 percig állni hagyjuk, majd szűrjük és ízesítés nélkül elkortyolgatjuk. A palástfű tea adagja ezeken a napokon, 1 x 3 dl.
Ha a menzesz (havi menstruációs vérzés) már nincs vagy nem rendszeres, illetve rövidebb a ciklus, (nem 28 nap + picire jön meg a menstruációs vérzés, hanem 20-24 napra) akkor a számítást a Holdhoz kell viszonyítani, vagyis telihold vagy újhold napja jelenti a menstruációs ciklus első napját és ettől számítva a 15-26. napok között javallott inni külön a palástfű teát. A fent írt tanácsokat érdemes szem előtt tartani bármilyen ciszta, beleértve a policisztás ovárium (petefészek) szindróma: PCOS, más nevén Stein-Leventhal szindróma, mióma vagy endometriózis esetén is!
3. Mit tehetnek a hölgyek – Fizikai szinten
Mit tehetnek a hölgyek táplálkozás terén ciszta, pcos, mióma, endometriózis, adenomiózis, méhpolip, menstruációs görcsök, vérzészavar vagy petevezeték elzáródás esetén?
3.1. Táplálkozási javaslatok
Étrendi alaptanácsok a hormonális egyensúly támogatására, menstruációs görcsök, fájdalmak, vérzészavarok megelőzésére, csökkentésére, puffadások oldására, gyulladások és rosszindulatú folyamatok természetes csillapítására, immunrendszer erősítésére, máj- és bélrendszer tehermentesítésére
Hormonérzékeny nőgyógyászati elváltozásoknál teljes körű életmódváltás javasolt, melyen belül testi szinten a gluténmentes táplálkozás előnyös. A cukros, édes ételeket, italokat, a finomított szénhidrátot tartalmazókat (fehér cukor, édesítőszer), a finomliszt és kémiailag kezelt élelmiszereket elhagyni érdemes.
- A legjobb a szénhidrát STOP volna. Ez azt jelenti, hogy a zöldségekkel és gyümölcsökkel bevitt napi szénhidrát mennyiség (ideértve a hozzáadott cukor nélküli aszalványokat is) elegendő szénhidrát forrás a hölgyek szervezetének. Természetesen nem iszik, nem eszik olyan italt, ételt, ami finomított szénhidrátot tartalmaz, beleértve (szőlőcukor, gyümölcscukor, szacharóz, eritrit, xilit, nyírfacukor, nádcukor, barnacukor és a szintetikus édesítőszerek is kizárva). Lehet, hogy nagy váltás, de hosszú távon -a tudomány jelenlegi tudása szerint- megéri.
- Hozzáadott cukrot sem használ, mézet is csak légúti betegség esetén. Ha édesítene, akkor a jázminpakóca növény vagyis a stevia rebaudiana jöhet számításba, de neki is csak a friss zöld vagy szárított levelei. Más formában ezt sem javasolják.
- Halfélék, kagyló, rák étrendbe való gyakoribb bevezetése is javasolt. Továbbá a vékony, inkább fehér húsokat részesítse előnyben: házityúk, házicsirke, kakas, pulyka, nyúl, fürj, galamb, de kizárólag megbízható gazdától. Ez hormonérzékeny nőgyógyászati elváltozások vagy menstruációs panaszok, puffadás esetén különösen fontos, mert nincs tele hormon- és antibiotikum, illetve egyéb gyógyszer maradványokkal ez a hús a nagyüzemihez képest.
- Az adalékanyagoktól mentes ételek, italok fogyasztása és az állati húsfehérje bevitelének csökkentése, kifejezetten a vörös húsok (sertés is ) elhagyása szintén áldásos.
- Kerülje a tejtermékek és a kalória gazdag ételek fogyasztását egyaránt.
- A gyógyító táplálkozásról tanultunk ugyan a fitoterápiás természetgyógyász képzésen, de ez mostanra már egy hatalmas és szerteágazó önálló szakterület, egyéni érzékenységekkel, ezért javaslom táplálkozási tanácsadóval vegye fel a kapcsolatot a részletek miatt.
Táplálkozás terén támogató irodalom lehet Müllerné Takács Viktória dietetikus témában írt könyve is a követendő étrendről: Hormon balance, a gyógyító táplálkozás címmel.
3.2. Vitamin és ásványi anyag bevitel
Javaslom B-vitamin komplex szedését magnéziummal együtt naponta 2×1 szemet három-hat hónapon át.
Napi 1 szem 1000 mg-s C-vitamint csipkebogyó kivonattal, D- vagy D3-vitaminnal és cinkkel. A D-vitamin illetve a D-3 vitamin mellé szükséges még bevinni napi egy szem K2 vitamint is!
A cink és a magnézium bevétele között teljen el legalább 3 óra, mert egymás felszívódását gátolhatják.
Hasonlóan, amennyiben Ön vaskészítményt vagy kalciumot szed, akkor a vas vagy a kalcium bevétele és a magnézium bevitele között teljen el 3 óra időköz!
Az orálisan bevitt magnézium nem okoz mellékhatást, esetleges túladagolás esetén aznapi hasmenés fordulhat elő.
Figyelem! Szívbetegek, veseelégtelenségben vagy pajzsmirigy betegségben, pajzsmirigy alul- vagy túlműködésben szenvedők gyógyszerész, kardiológus, nefrológus, endokrinológus szakorvos vagy háziorvos bevonásával külön, személyre szabottan egyeztessék a vitamin-, nyomelem- és ásványi anyag pótlást.
3.3. Zöldségek, gyümölcsök, olajos magvak
A vegyszermentes zöldség- és gyümölcsfélék fogyasztása, az emészthetetlen rostanyagok miatt megkötik a szervezetben lévő ösztrogénszerű anyagokat és segítik kiüríteni, így bizonyítottan csökkentik a szervezetben lévő felesleges ösztrogén szintjét.
A dió- és mogyorófélék, pörkölés nélküli egyéb magvak fogyasztása javasolt.
A kávé (egyéb koffeines italok), alkohol és dohányzás elhagyása vagy minimalizálása fontos! A 3 az 1-ben vagy a 2 az 1-ben “kutyulós” kávé helyett, ha már mindenképp iszik (napi maximum egy csésze kávét), akkor jó minőségű kávé, kotyogós vagy frissen darált kávégépből legyen. A kapszulás kávék szintén kerülendők!
4. Mit tehetnek a hölgyek – Energetikai szinten
Mit tehetnek a hölgyek energetikai szinten ciszta, mióma, petevezeték elzáródás, endometriózis esetén a természetes és tartósabb öngyógyulásért?
4.1. Stressz, kortizol, mellékvese fáradság
A fentiekhez hozzáadódik a sok stressz, ami a mellékvese fáradtságát okozza. A mellékvese kéregállománya előállítja a kortizolt, a küzdő hormont. Ehhez progeszteronra van szüksége, ami azt jelenti, hogy ezt a petefészektől tudja elvonni.
Ha tartós a pörgés, a túlhajszoltság állapota, akkor így egyenes az út a petefészek kóros elváltozásához vagyis a ciszta kialakul, idővel petefészek-gyulladás is felléphet.
Erősítő és nyugtató gyógynövényeket is érdemes ezért adnunk. Nagyon Lényeges megértenünk, hogy a túlhajszolt testi-lelki életmóddal a Hölgyek kortizol előállítására kényszerítik a szervezetüket, melyet testük úgy tud biztosítani, hogy a petefészkek által termelt progeszteront (“Anyaság hormonját”) vonja el.
A legfontosabb tanácsom ezért a “4L-betűs terápia” (lásd lent) megvalósítása!
4.2. Mellékvese működés támogatása
- A mellékvesék működését támogató étrend vitamindús, változatos, színes, növényi eredetű táplálékban gazdag legyen.
A tengeri algák, citrusfélék, zabkészítmények, búzacsíra javasoltak és valóban jótékonyan hatnak a mellékvesére.
A méhpempő is szóba jöhetne a mellékvesék működésének támogatására, de fogyasztását nőgyógyászati panaszoknál mellőzzék. A méhpempő növekedési hormont tartalmaz és emellett egyéb – eddig még nem teljesen tisztázott – hormonokat is, ezért kérem, annak fogyasztását mellőzzék, hagyják abba hormonérzékeny nőgyógyászati elváltozásoknál: nőgyógyászati ciszták, miómák, endometriózis, adenomiózis, méhpolip és/vagy menstruációs görcsök, vérzészavarok (elhúzódó, erős-darabos vagy közti vérzés) esetén. Ezeknél inkább kerüljék a méhpempő fogyasztását. - Apiterápiával a gyógyulásért (Méhészeti termékek)
A méhpempő helyett a virágport fogyasztását javaslom.
“A virágpor javítja a szellemi képességet.” Dr. Szalay László: Méhdoktor című könyvéből
Ezen túl a virágporban található vitaminok-, nyomelemek, ásványi anyagok, értékes fehérjék, enzimek szintén támogatják az immunrendszert, a szív- és érrendszert, az emésztőrendszert, az idegrendszer működését és erősítőként, táplálólag is hat.
Hölgyeknél a fogantatást, férfiaknál a nemzőerőt, a spermiumok állapotát és a prosztataproblémák gyógyulását is elősegítheti a virágpor szedése.
4.3. Rendszeres testmozgás
A mellékvesék működését és az általános energia háztartást támogatja az örömet adó napi rendszerességű testmozgás, az AVIVA torna, a nem megerőltető sport vagy az intenzív fizikai munka nyilván az aktuális egészségügyi állapotnak megfelelően!
A túlsúllyal élő nők körében nagyobb a cisztásodás, a miómák és az endometriózis kialakulásának aránya, mivel a testzsír maga is termel ösztrogént. Ha aktívabb életvitelt élnek, úgy csökken a szervezetükben az ösztrogéntermelés és a testzsír százalék.
A pihentető alvás (22-06 óra között) jótékony hatású a szervezet regenerálódása és az életenergiák feltöltése, megtartása miatt.
5. Mit tehetnek a hölgyek – Érzelmi és gondolai oldalon
Mit tehetnek a hölgyek érzelmi- és gondolati oldalon ciszta, mióma, petevezeték elzáródás, endometriózis esetén a természetes és tartósabb öngyógyulásért?
5.1. Mit jelent nőnek lenni?
A nő feladata a befogadás. Neveltetési problémák is meghúzódhatnak a háttérben:
“Ráérsz kislányom szülni, majd a diplomák megszerzése után, de akkor még egy jó állás kell, egzisztencia teremtés, karrier…”
és elérkeztünk a lányok harmincas éveihez, amikorra már a sok környezeti kemikália és egyéb ártalom (a hajtás, a hajtás, a stressz) kellőképpen megtette a romboló hatását és meddőség, cisztásodás, miómák fenyegetnek.
Az első gyermek ideális vállalásának életkora 19-25 év között lehet. Tévhit, hogy a gyermekvállalás akadályozza a nőket, hiszen a gyermek ad célokat, erőt ad, kitartást kölcsönöz, mindezt bizonyítja a sok-sok Hölgy, aki várandósan vagy egy-két gyermeke mellett szerzett diplomát, végez el tanfolyamokat.
A gyermekvállalás a női, hölgyi lét alaplényegét, a női “Egész”-ség megvalósulását is segíti. A petefészek szimbolikus jelentése a termékenység.
Mint tudjuk, itt a petefészekben sorakoznak fel a petesejtek, mint eladó sorban lévő Királylányok és várják a kedvező pillanatot, hogy útra kelhessenek és a leggyorsabb, legerősebb és legkitartóbb – “Méltó Kérőt” magukhoz vonzzák.
Rüdiger Dahlke szerint: a ciszták a “Lélek könnyei”, amik hátterében a legtöbb esetben érzelmi-, gondolati oldalon elfojtás húzódik meg.
Ha a nő életviteléből a fentiek közül bármelyik hosszabb időn keresztül hiányzik vagy sérül, úgy előbb-utóbb nagy valószínűséggel kialakul nála valamilyen nőgyógyászati tünet, betegség illetve elváltozás.
A “hosszabb időn keresztül” időtartama személyenként változó, hasonlatosan ahhoz, ahogyan életvitelük, gondolataik, érzelmeik, energiaszintjük és fizikai testük táplálása is eltérő.
Nyilvánvaló, hogy ma Hölgynek lenni nagyon nehéz feladat, hiszen a nők sokáig el voltak nyomva.
Ma meg férfivilágunk elnőiesedésével egyre több terhet vesznek magukra a Hölgyek, ami hosszú távon nem lehet megoldás, hiszen ez éppen nőiességüket, a Női “Egész”-séget teszi tönkre.
E jegyzet célja nem lehet a társadalmi kérdések mély és átfogó elemzése, így visszatérek ahhoz, hogy mit tudnak a Hölgyek a gyógynövények segítségével ciszták, petefészek ciszta, PCOS (policisztás ovárium szindróma), mell ciszta, hüvely ciszta, mióma, endometriózis esetén otthon önmagukért tenni.
A 4 L-betűs terápia
A leggyakoribb női betegségeket kutatva megállapítható, ma a Hölgyeknek érdemes a 4L-betűs terápiát életmódjukban fokozatosan megvalósítani.
A 4L-betűs terápia:
- Lassulni
- Lazulni
- Lágyulni – lágyulni nemcsak kifelé érdemes, de önmaguk felé vagyis befelé is.
- életminőség emelő tanács: Lényegessel, a Lényeggel foglalkozni!
6. ENDOMETRIÓZIS
6.1. Endometriózis – lehetséges lelki okai
“Nem tudom hol lesz születendő vagy megszületett gyermekem családi fészke, otthona.”
“Nem tudom otthonomban fogadni a gyermekemet. Valahol máshol van az otthonom, otthonunk.”
6.2. Endometriózis – emlékek a családfában
“Annak érdekében, hogy optimalizáljam a gyermekem túlélését, valahol máshol építek fészket, otthont.”
Örökbefogadás, vetélés és/vagy abortusz emléke a családfában.
“Jobb lesz, ha egy másik anya neveli a gyermeket, egy másik házban.”
7. MELLELVÁLTOZÁSOK, CISZTÁK
7.1. Mellelváltozások – ezeket érdemes átgondolni
Mellcsomók, mellciszta, mellciszták illetve egyéb hormonérzékeny jó- vagy rosszindulatú mellelváltozás esetén gondolati- és érzelmi szinteken érdemes átgondolni:
“Mi az, ami számomra FELFOGHATATLAN?”
Például:
“Miért éppen velem kellett ez megtörténjen, fel nem foghatom?”
“Mivel érdemeltem ezt ki az élettől, a “sorstól” és a …”
Ehhez hasonló lelki viszonyulás is életre hívhatja illetve tarthatja fenn a mellelváltozásokat lelki szinten, mint egyik lehetséges ok.
8. MIÓMA
8.1. Mióma – lehetséges lelki okai
A legújabb kutatások és megfigyelések alapján Gilbert Renaud és csapata szerint a mióma lehetséges lelki háttér oka lehet:
fájdalmas vagy nehéz szülés emléke a családban (beleértve a felmenőket is) illetve
halva született gyermek vagy korábbi vetélés, méhen kívüli terhesség – a méhmióma mivel egy jóindulatú izomszövet burjánzás, amit a nő szervezete a fenti okok valamelyike miatt hozhat létre azért, hogy megkönnyítse és biztonságosabbá tegye a szülést. (több izomszövet álljon rendelkezésre a szülésnél)
“görcsös”, túl erős gyermek utáni vágy, ami lelki konfliktust okoz a nőben.
A gyermek utáni vágy esetén az agy, mint automatikus adó-vevő központ érzékeli ezt az erős és régóta tartó vágyat, és elindít egy parancsot, ami a faj túlélési programját követve az anyaméhben éri el célját.
Itt el kezd növekedni “valami”, ami a méhen belül a környező szövetállománnyal szövet összekapcsolódásokat és saját érhálózatot épít ki, amivel önnön fejlődéséről, növekedéséről kíván gondoskodni.
Hasonlatosan a megtermékenyített petesejthez, ami beágyazódik és fejlődik, növekszik az anyaméhben. Ezt a “valamit” a mai orvoslásunk méhmiómaként diagnosztizálja.
Alaphelyzetben ez a mióma általában jóindulatú szövetburjánzás, ami kilenc hónapig fejlődik/növekszik, -ha nem nyúlnak hozzá- és, ha nem válik tartóssá vagy visszatérővé az a belső lelki konfliktus a hölgyben, hogy Ő nagyon-nagyon akar már saját gyermeket.
Meglátásom szerint az anyaméh elváltozásának egyéb lehetséges üzenete (beleértve a miómát is): lehet, hogy eljött az ideje, hogy már valami Új szülessen meg benned, vagyis legyél gondosabb, szeretet teljesebb Édesanyád saját magadnak. Szülessen meg az új Nóra!
Lényeges kérdés mióma esetén:
“Miben tudok megújulni gondolati- és/vagy érzelmi szokásaimban?”
8.2. Mióma esetén tea adagolása
Reggel éhgyomorra vagy bármely főétkezés előtt legalább 15 perccel ízesítés nélkül igya. Miómánál napi két bögrével, panaszok esetén 3 bögre/nap.
A palástfű teából elegendő a 15-26. napok között egy bögrével inni.
Rigó István
fitoterapeuta természetgyógyász
Rigó Teaház Kft. ügyvezetője
gyógynövény-őstermelő
Összetevők változó arányban: apróbojtorján-, szurokfű-, orbáncfű- és palástfű virágos hajtás, borsmenta- és citromfűlevél, körömvirág.
Mennyit igyak a Hölgyi teából?
Hölgyi teából javasolt alapkúra időtartama: 3 hónap, 1-3 bögre/nap.
NAPI 1 BÖGRÉVEL
3 havi alapkúrában az alábbi esetben (ez 3 zacskó Hölgyi tea):
- Petefészekciszta esetén, ami 5 cm-nél kisebb és nem okoz görcsöket, szúró, nyilalló fájdalmat.
NAPI 2 BÖGRÉVEL
3 havi alapkúrában az alábbi esetekben (ez 6 zacskó Hölgyi tea):
- Mióma esetén – méretétől függetlenül
- Mellciszta esetén – méretétől függetlenül
- 5 cm-nél nagyobb petefészekciszta esetén
- PCOS (policisztás ovárium szindróma) esetén
- Endometriózis, csokoládéciszta esetén – méretétől függetlenül
- Petevezeték elzáródás illetve
- szurkáló érzés vagy görcsök esetén görcsoldó hatása miatt.
Ha az alhasi görcsök, vagy a szurkáló, nyilalló érzések erősödnek, vagy a kilátásba helyezett műtét időpontja közel van, akkor biztonsággal és nyugodtan napi 3 bögrére emelhető a Hölgyi tea adagja.
Három hónap teázás után érdemes megnéznünk, honnét-hova jutottunk el az öngyógyulásban (szakorvosi vizsgálat, kontroll ultrahang, illetőleg a közérzetben, a kísérő tünetek enyhülésében vagy megszűnésében). Ekkor lehet megalapozottan dönteni a további gyógynövényes teakúráról.
Tea elkészítése: 1 csapott evőkanál teafüvet 3 dl vízzel forrázzunk, 10 percig lefedve állni hagyjuk, majd leszűrjük.
Reggel éhgyomorra vagy bármely főétkezés előtt legalább 15 perccel fogyasszuk. Adagolás: 1-3 bögre naponta.
Áldott állapotban illetve szoptatás és 12 éves kor alatt másik gyógynövényes teakeveréket javaslunk!
Hölgyi tea orbáncfűvel ciszták, mióma, endometriózis esetére – 60g termékről 2 értékelés
Miért érdemes tőlünk vásárolni?
Akár aznapi csomagfeladás
12:00 óráig leadott rendelésed - ha a termék raktáron van - a legtöbb esetben még aznap átadjuk a futárszolgálatnak. Sürgős a csomagod? Az elérhető készletről érdeklődj telefonon.
Kedvező árak
Kedvező árakkal és folyamatos akciókkal várunk
Mennyiségi kedvezmény
Egyes termékek árából több darab egyidejű vásárlásakor 2-5% azonnali kedvezményt adunk.
Biztonságos online fizetés
A bankkártyás fizetés titkosított kapcsolaton keresztül, közvetlenül a Stripe rendszerében történik. A bankkártyaadatokat semmilyen kötülmények között nem látjuk és nem tároljuk.
Ezek is érdekelhetnek
-
Fitodry Aranyvesszőfű gyógynövénytea – 100g
390 Ft3,9 Ft / g
-
Fitodry Katángkóró gyógynövénytea – 50g
390 Ft4,2 Ft / g
-
Fitodry Ribizlilevél gyógynövénytea – 50g
360 Ft7,2 Ft / g
-
Fitodry Diófalevél gyógynövénytea – 100g
490 Ft4,9 Ft / g
Burányi Brigitta (megerősített tulajdonos) –
Finom tea igazi gyógynövényes.
Hogy mennyire használt az adott dologra azt majd csak 6 hónap után tudom megírni. A vérzésemet enyhítette.
Mióma miatt iszom de bízom benne, hogy ezzel a kis csoda teával elkerülöm a műtétet.
Guczi Krisztina (megerősített tulajdonos) –
Endometriózis miatt fogyasztom a teàt, eddig bevàlt, ez a màsodik kúra amit elkeztem! Több műtét utáni sem sikerült a fàjdalmakat és a betegséggel jàró tüneteket enyhíteni, gyógyszeres kezelléssel sem, így döntöttem a tea mellett és nem bàntam meg! Mindenkinek tudom ajànlani sőt a környezetemben élőknek is hiszen, sajnos népbetegséggé vàlik aminek sem az okàt sem a gyógymódot nem tudjàk!