Fogyasztási javaslat: Bár már napi 2,5g is hatásos, érdemesebb napi 5-10g-ot fogyasztani. Többet is lehet, de annak már nem lesz sokkal több hatása. 10g felett elsősorban akkor érdemes, ha a fehérje bevitelünket szeretnénk növelni egészségesebb forrásból (a kollagén-fehérjék különlegessége ugyanis, hogy a betegségeket és öregedést fokozó aminosavaktól mentesek/szegények). Illetve edzés előtt fél órával is érdemes lehet 10g-ot vagy többet fogyasztani, hogy az edzés alatti fokozott vérkeringéssel eljusson az ízületekhez, majd segítse ne csak az izom, de a kötőszövetek épülését is az edzés után.
Megfigyelték, hogy a pajzsmirigy alulműködéses emberekben 3x-os mennyiségű antitestet lehet kimutatni a Neu5gc ellen, míg Hashimoto-ban szenvedő embereknél 7x-es mennyiséget! Mind a kettő autoimmun betegségek közé sorolható. A Neu5gc feltehetően egy lényeges oka e betegségek kialakulásának, de legalábbis a javulást erősen segítheti a Neu5gc jelentős csökkentése vagy száműzése a táplálkozásból, hiszen így az antitest termelés minimalizálható, ami által a gyulladás- és a pajzsmirigy szupressziója csökken, míg az immunfunkciók javulnak.
Aki tehát például pajzsmirigy gyulladás esetében odafigyel a Neu5gc elkerülésére és nem fogyaszt semmi olyat, ami emlős állattól származna, de a kollagén-peptidek által nyújtott előnyöket (bőr/haj/köröm/ízületek/bélrendszer/megfelelő aminosav arány) élvezni szeretné, annak sem kell lemondania erről, ugyanis a halkollagén nem tartalmaz semennyi Neu5gc-t! (Más kollagének sertésből és/vagy marhából vannak jellemzően és így Neu5gc-t tartalamznak). Fontos megjegyezni, hogy ha valaki pl. Hashimoto-ban vagy pajzsmirigy alulműködésben szenved, de eszik emlős állatoktól származó élelmiszereket (vagy akár csak disznózsírt vagy vajat), annak felesleges halkollagént fogyasztania, jó a sima sertés/marha kollagént is, hiszen így is, úgy magas Neu5gc bevitele van más forrásokból. Aki mindezt elolvasta, az feltehetően egészségtudatos és messze nem kiugróan magas a körükben a Neu5gc ellenanyag előfordulás, azaz senki ne ijedjen meg :)
Az általunk használt Naticol® halkollagén-peptidek nagyon apró peptidekre vannak előemésztve, 2000Dalton alá (10-15ezer Dalton alatt emészteni sem kell), így közel 100%-os a hasznosulása. Más kollagén-peptidektől enyhén eltér a halkollagén peptidjeinek arányai/szerkezete, ennek lehet köszönhető, hogy kisebb mennyiség is hatásos belőle. Már napi 2,5g fogyasztásának is van hatása, 5g-tól kezdve pedig már 10g más fajta kollagén hatásával vetekszik.
Mire jók tehát a kollagén peptidek:
Bőr és haj
- Csökkenti a nagyobb ráncok mélységét, és megállítja újabbak kialakulását, kisebb ráncokat segít eltünteti.
- Fokozza a bőr hidratáltságát és feszességét. • Fokozza a bőr kollagén- és elasztin-tartalmát, így a rugalmasságát.
- Növeli a bőrben mért hemoglobinszintet, tehát javítja a mikrocirkulációt.
- Csökkenti az arcbőr zsírosságát, így az akné előfordulását, súlyosságát.
- Vastagabb, sűrűbb hajhoz, gyorsabb hajnövekedéshez segít.
- Csökkenti a szeborreát (a hajzsírosodást és a korpásodást).
- Csökkenti a diffúz és férfias típusú hajhullást (férfiaknál és nőknél is).
Továbbiak
- Csökkenti az ízületi fájdalmakat.
- Fokozza az alvás hatékonyságát (a glicin-tartalma miatt).
- Fokozza a tanulási képességet, az emlékező-, felidéző-képességet stimuláció nélkül (glicin).
- Fokozza a nagyagyban az új idegsejtek termelődését (erre csak egérkísérletet végeztek).
- Segíti csökkenteni az étvágyat az emésztőrendszer által termelt hormonok kiegyensúlyozása által.
- Fokozza a perifériális keringést (fejbőr és ujjak).
Értékelések
Még nincsenek értékelések.